İşte Google'ın dünyadaki yerleşkeleri

İşte Google'ın dünyadaki yerleşkeleri
İşte Google'ın dünyadaki yerleşkeleri

İnternetin bir numaralı ismi Google, ismi olduğu kadar ofisleri de bir hayli görkemli... İşte San Francisco'dan New York'a, Hamburg'dan Londra'ya Google'ın tüm yerleşkeleri...

Dünyanın en sevilen arama motoru, akıllı telefon üreticisi ve aynı zamanda sektöre yön veren en etkili şirketlerinden biri Google. Bu mega şirket uzun zamandır tüm ürünlerini tek bir yerde geliştirmiyor, bunun yerine geliştiriciler tüm Dünya üzerine dağılmış durumdalar. 

Kaliforniya Mountain View’de şirketin merkez üssü bulunuyor, daha iyi bilinen adıyla Googleplex. 288.000 m2 ile bu aynı zamanda Google’ın en büyük binası.Binanın ön bahçesi bugüne kadarki Android sürümlerinin (Base ve Cupcake’ten Lollipop’a kadar) plastik figürleriyle donatılmış ve Mountain View’in görülmeye değer yerleri arasına girmiş bile. Buradan yine çok uzakta olmayan Kaliforniya San Bruno’da YouTube’un merkezi bulunuyor. 

2006’da Google tarafından satın alınan YouTube’un ana ofisi burada büyük bir havuz ve minigolf sahasıyla birlikte bulunuyor. Şirketin San Francisco’daki ofislerinde özellikle Gmail ve Chrome tarayıcısı için yeni özellikler geliştiriliyor. Pasifik’teki bu şehir aynı zamanda her yıl yapılan I/O geliştiriciler konferansına ev sahipliği yapıyor. New York’taki çalışanlar Google Drive, Maps ve diğer bulut hizmetleriyle ilgileniyorlar. 

Otonom araçların testleri Nevada ve Mountain View dışında artık Texas Austin sokaklarında da yapılıyor. Lexus RX’lerde güvenlik için direksiyonun başında ayrıca Google çalışanları da oturuyor.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *